Fotbalový klub Radošovice

Náš fotbalový klub byl založen r.1921, kdy díky velkému počtu příznivců fotbalu a především obrovskému nadšení obětavých lidí byl ustanoven  Sportovní klub Radošovice.

Počátky fotbalu byly velmi těžké, nebyla výstroj, peníze a hlavně chybělo hřiště. Získat vlastní hřiště se podařilo r. 1937, kdy byla klubu přidělena mokrá louka u Rokytky, a v r. 1939 bylo hřiště slavnostně otevřeno.  V 50. letech byl klub sloučen s místním Sokolem a přejmenován na Sokol Radošovice.  Po r. 1992  se klub osamostatnil  a pokračuje ve své činnosti pod názvem FK Radošovice.

Veškeré fotbalové dění , tréninky a zápasy probíhají na travnatém hřišti v krásném prostředí říčanského lesa nedaleko přírodního koupaliště Jureček. Celý areál prošel v posledních letech úpravami a pro svou rodinnou atmosféru je velmi oblíben nejen mezi fotbalovými příznivci, ale i  místními lidmi, kteří se tu o víkendech rádi zastavují na točené pivo a klobásu a přitom sledují probíhající zápasy.

Oddíl žáků  představují kluci ve věku 11-15 let. V současné době se jim věnují trenéři Freiwillig Miloš, Soukup Pavel a ved. mužstva Šárka Pytlounová.  Svou práci založili na přátelském a kamarádském vztahu k dětem na straně jedné a přísné tréninkové práci na straně druhé. Hráči jsou vychováváni  ke sportovní disciplině, pravidelným a poctivým tréninkům.  Jsou vedeni k tomu, že správný fotbalista hraje vždy za celý tým, nikoliv jen za sebe. Což se projevuje především u starších ročníků v kombinační hře na hřišti.  Snahou vedení týmu je i zvýšit zájem rodičů a vtáhnout je do dění celého oddílu, při respektování autority trenéra.

Součástí přípravy je letní soustředění oddílu. Tentokrát se oddíl vydal do sportovního areálu Tesla Horní Bradlo. Smysl soustředění vidíme nejen v posilování fyzické přípravy, dynamiky a fotbalové dovednosti, ale také v posilování takových hodnot jako je přátelství a pomoc menším a slabším.